Cena (s 23% DPH): na vyžiadanie
Dieselový agregát FOGO FD 280 B-Q je určený pre vysoké zaťaženia v priemyselných prevádzkach, energetike, stavebníctve a ako spoľahlivý záložný zdroj elektrickej energie. Je vybavený robustným motorom Baudouin 6M16G300/5 s elektronickou reguláciou otáčok a bezkefovým alternátorom Linz PRO28M E/4, ktorý zabezpečuje stabilný výkon aj pri dynamických zmenách zaťaženia.
Agregát disponuje digitálnou reguláciou napätia AVR DR-30, nízkou úrovňou harmonického skreslenia a triedou izolácie H. Riadiaci systém ComAp InteliLite 4 AMF 25 umožňuje plne automatickú aj manuálnu prevádzku, monitorovanie siete a generátora a jednoduchú integráciu do záložných systémov.
Zvukovo izolovaná skriňa s integrovanou palivovou nádržou poskytuje dlhú autonómiu prevádzky a jednoduchú manipuláciu pri inštalácii.
| Maximálny výkon ESP | 309,0 kVA / 247,0 kW |
| Menovitý výkon PRP | 281,0 kVA / 225,0 kW |
| Menovitý prúd (PRP) | 406,0 A |
| Frekvencia | 50 Hz |
| Napätie | 400 V |
| Motor | Baudouin 6M16G300/5 |
| Palivový systém | priame vstrekovanie |
| Emisie spalín | Stage II |
| Typ paliva | Diesel (EN 590) |
| Objem palivovej nádrže | 999 l |
| Spotreba paliva (50 % / 75 % / 100 % / 110 %) | 32,6 / 45,2 / 58,8 / 66,5 l/h |
| Autonómia pri 75 % / 100 % zaťažení | 22,0 / 17,0 h |
| Riadiaca jednotka | ComAp InteliLite 4 AMF 25 |
| Alternátor | Linz PRO28M E/4 |
| AVR regulácia napätia | ±0,25 % |
| Výrobná trieda | G3 podľa ISO 8528-5 |
| Hmotnosť bez paliva | ~3100 kg |
| Rozmery (D × Š × V) | 3990 × 1625 × 2400 mm |
| Hladina akustického výkonu (Lwa) | 97 dBA |
| Akustický tlak vo vzdialenosti 7 m (Lpa) | 68 ± 1 dBA |